Pokój dziecka powinien być takim miejscem, w którym malec będzie czuł się bezpiecznie. Eksperci dowiedli, że otoczenie dziecka w najmłodszych latach ma ogromny wpływ na jego późniejszy rozwój. W jaki sposób urządzić przestrzeń dla swojej pociechy? O czym należy pamiętać a czego bezwzględnie unikać? Oto kilka wskazówek, którymi każdy młody rodzic powinien się kierować przy aranżacji dziecięcego pokoju.

Ściany
Jeżeli wybór padnie na klasyczne wykończenie ścian, czyli po prostu ich pomalowanie to najlepszym wyborem będą farby o ciepłych odcieniach. Do takich zaliczają się między innymi:

 • cytrynowy
 • mandarynkowy
 • i kolory w odcieniach fuksji
 • a także morwowy
 • ciemnopomarańczowy
 • musztardowyNależy również pamiętać, że kolory mogą doskonale ze sobą współgrać pod warunkiem, że stworzy się z nich odpowiednie zestawienie. Dobrze dopasowane odcienie będą optycznie powiększać lub zmniejszać przestrzeń pomieszczenia.

  Oczywiście farby to niejedyne rozwiązanie. Dziś w modzie jest również fototapeta do pokoju dziecinnego
  Co ją wyróżnia? Z całą pewnością nietuzinkowy design, który sprawi, że pokój w oka mgnieniu zamieni się w prawdziwą krainę zabaw dla dziecka. W ofercie producentów można znaleźć najróżniejsze motywy począwszy od postaci z ulubionych kreskówek, aż po abstrakcyjne wzory.
  Jeśli fototapeta do pokoju dziecinnego ma sprostać oczekiwaniom najmłodszych powinna być zaprojektowana zgodnie z ich gustami! To żaden problem, bowiem producenci dają taką możliwość. Wystarczy wejść na stronę internetową jednego z nich i z pomocą prostego w obsłudze kreatora stworzyć unikalną grafikę, która przyozdobi ściany dziecięcego pokoju.

  Czego unikać przygotowując pokój dla swojej pociechy?
  Najczęściej popełnianym przez rodziców błędem jest tworzenie w pokoju przepychu. Ciemna, intensywna kolorystyka, meble i multum zabawek – to wszystko sprawia, że pokój traci przestronność a dziecko czuje się osaczone i przytłoczone. Psychologowie dziecięcy tłumaczą, że nie jest to najlepsze rozwiązanie dla rozwoju.

  A czy zimne kolory znajdą swoje zastosowanie w pokoju malucha?
  Nie jest to wskazane, chłodne barwy nie pozwalają się skupić a jeśli pokój jest niedostatecznie doświetlony to dodatkowo sprawią one, że stanie się zimny i ponury.
  Podsumowując. Dekorując pokój dziecięcy trzeba skupiać się na detalach. Tyczy się to zarówno kolorystyki ścian, jak i doboru mebli oraz innego wyposażenia. To właśnie we własnych czterech ścianach dziecko zaczyna poznawać świat i uczy się samodzielności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *